Congratulations to all the champion and finalists teams in the Girls U9 to U19 age groups.  We hope to see you back next year to compete again next year for the cup trophy!

U-9G

Virginia Cup
Champions: SYSA Elite Black 06 Spurs (VA)
Finalists: McLean Youth Soccer 06 Green (VA)

Premier Gold
Champions: SYC Pride 06 Blue (VA)
Finalists: Stars United SC 06/07 (PA)

Premier Silver
Champions: Arlington Fusion White (VA)
Finalists: Arlington Fusion Black (VA)

Premier Bronze
Champions: CYA Gold Cheetahs (VA)
Finalists: Loudoun White 06 (VA)


 

U-10G

Virginia Cup
Champions: BRYC 05 Elite (VA)
Finalists: Old Dominion FC Cesena 05 (VA)

Premier Gold
Champions: Reston Blue 05 (VA)
Finalists: Herndon Youth Soccer Curve Black (VA)

Premier Silver
Champions: CYA 05 Purple (VA)
Finalists: FC Virginia United Ashburn Premeire (VA)

Premier Bronze East
Champions: Old Dominion FC Rush (VA)
Finalists: Herndon Youth Soccer Curve Red (VA)

Premier Bronze West
Champions: Waldorf SC 05 Orange (MD)
Finalists: Loudoun Soccer 05 Silver (VA)


 

U-11G

Virginia Cup
Champions: Arlington Spirit Red (VA)
Finalists: Bethesda SC Academy 04 Blue (MD)

Premier Gold
Champions: SYC Phoenix Red (VA)
Finalists: Lee Mt. Vernon Patriots Red (VA)

Premier Silver East
Champions: Buckingham United Bombers (PA)
Champions:  McLean Youth Soccer 04 White (VA)

Premier Silver West
Champions: Herndon Youth Soccer Deportivo Black (VA)
Finalists: Great Falls AA Impact Blue (VA)

Premier Bronze East
Champions: Loudoun Soccer 04 Silver (VA)
Finalists: Lee Mt. Vernon SC Patriots White (VA)

Premier Bronze West
Champions: Burke AC Spirit (VA)
Finalists: BRYC Lady Spurs (VA)


 

U-12G

Premier Gold (8v8)
Champions: Stars United SC 03/04 Elite (PA)
Finalists: Old Dominion FC Quest Elite ’22 (VA)

Premier Silver (8v8)
Champions: Burke AC Blaze (VA)
Finalists: Burke AC Blue Star (VA)

Premier Bronze East (8v8)
Champions: Davidsonville SC Storm (VA)
Finalists: FPYC Freedom (VA)

Premier Bronze West (8v8)
Champions: Gunston Gunners White (VA)
Finalists: McLean Youth Soccer Legacy Gold (VA)

Premier Gold (11v11)
Champions: Arlington Sol Red (VA)
Finalists: Lee Mt. Vernon SC Patriots Red (VA)

Premier Silver (11v11)
Champions: BRYC 04 Elite (VA)
Finalists: Annandale United FC 03 (VA)


 

U-13G

Premier Gold
Champions: SYC Force Orange (VA)
Finalists: Arlington Storm Red (VA)

Premier Silver
Champions: Lee Mt. Vernon SC Patriots 02 White (VA)
Finalists: SYC Force Yellow (VA)

Premier Bronze East
Champions: Alexandria Heat White (VA)
Finalists: Herndon Youth Soccer Hurricanes Red (VA)

Premier Bronze West
Champions: Arlington Storm White (VA)
Finalists: Severna Park Fury (MD)


 

U-14G

Virginia Cup
Champions: Loudoun Soccer 01 Red (VA)
Finalists: Great Falls AA Renegades Red (VA)

Premier Gold
Champions: Bethesda SC Storms 01 (MD)
Finalists: New Jersey Rush 01 Grey (NJ)

Premier Silver
Champions: Vienna Youth Soccer Phoenix 01 (VA)
Finalists: CYA SR United (VA)

Premier Bronze East
Champions: Evergreen FC 01 Black (VA)
Finalists: Alexandria Pride Red (VA)

Premier Bronze West
Champions: Gunston SC Elite 01 (VA)
Finalists: Lee Mt. Vernon SC Patriots (VA)


 

U-15G

Premier Gold
Champions: Stars United SC United 00/01 (PA)
Finalists: Vienna Youth Soccer Phoenix 00 (VA)

Premier Silver
Champions: Lee Mt. Vernon SC Patriots White (VA)
Finalists: SYC Lions Green (VA)

Premier Bronze
Champions: Arlington Comets Blue (VA)
Finalists: DC Stoddert Metros Gold 00 (VA)


 

U-16G

Virginia Cup
Champions: Vienna Youth Soccer Phoenix 99 (VA)
Finalists: Herndon Youth Soccer Storm (VA)

Premier Gold
Champions: BRYC 99 Elite (VA)
Finalists: TC United Waza (NY)

Premier Silver
Champions: Stars United (PA)
Finalists: Vienna Youth Soccer Patriots Red (VA)


 

U-19G

Virginia Cup
Champions: VSA Elite 97 (VA)
Finalists: Arlington Forza Red (VA)

Premier Gold
Champions: SYA Cardinals 98 Red (VA)
Finalists: Commonwealth Futbol 98 (VA)

Premier Silver
Champions: Arlington Forza White (VA)
Finalists: Stars United SC 98/99 (PA)

 

 

About the Author