Congratulations to all the champion and finalists teams in the Boys U9 to U19 age groups. We hope to see you back next year to compete again next year for the cup trophy!

U-9B

Virginia Cup
Champions: FPYC Venom Blue (VA) Finalists: Alexandria Titans Red (VA)

Premier Gold
Champions: Vienna Youth Soccer Dragons Red (VA)
Finalists: Vista FC Barcelona (VA)

Premier Silver East
Champions: Arlington Juventus Black (VA) Finalists: Waldorf SC 06 Orange (MD)

Premier Silver West
Champions: Herndon Youth Soccer Estudiantes Red (VA) Finalists: Annandale United FC 06 White (VA)

Premier Bronze East
Champions: Alexandria Titans Blue (VA) Finalists: Premier AC Elite 06 Navy (VA)

Premier Bronze West
Champions: Arlington Juventus Gold (VA) Finalists: Alexandria Titans Black (VA)


 

U-10B

Virginia Cup
Champions: Arlington Bayern Red (VA) Finalists: Alexandria Outlaws Red (VA)

Premier Gold
Champions: Waldorf SC 05 Orange (MD) Finalists: Stars United SC 05/06 Black (PA)

Premier Silver East
Champions: Vienna Youth Soccer Warriors Black (VA) Finalists: Vista Champions Soccer Academy 05 (VA)Premier Silver West
Champions: CYA 05 Gold (VA)
Finalists: Loudoun Soccer 05 Gray (VA)

Premier Bronze East
Champions: Stafford Soccer Revolution 05 Blue (VA) Finalists: Premier AC Elite 05 Navy (VA)

Premier Bronze West
Champions: Evergreen FC Green (VA) Finalists: SYC Pride White 05 (VA)


 

U-11B

Virginia Cup
Champions: SYA Cardinals 04 Red (VA) Finalists: Alexandria Griffins Red (VA)

Premier Gold
Champions: Arlington Madrid White (VA)
Finalists: Herndon River Plate Black (VA)

Premier Silver East
Champions: McLean Youth Soccer Magic Gold (VA) Finalists: Premier AC Elite 04 White (VA)

Premier Silver West
Champions: Northern Virginia SC United 04 Blue (VA)
Finalists: Vienna Youth Soccer United Black (VA)

Premier Bronze East
Champions: Loudoun Soccer 04 Silver (VA) Finalists: McLean Youth Soccer Magic Silver (VA)

Premier Bronze West Champions: BRYC Strikers (VA) Finalists: SYC Lions Orange (VA)


 

U-12B

Virginia Cup (8v8)
Champions: IFC Eagles 03 (VA) Finalists: Alexandria United Red (VA)

Premier Gold (8v8)
Champions: Vienna Youth Soccer Vipers Red (VA) Finalists: Maryland Rush Academy Blue 03 (MD)Premier Silver (8v8)
Champions: Loudoun Soccer 03 Black (VA) Finalists: Calvert Cobras 03 (MD)

Premier Bronze East (8v8)
Champions: Loudoun Soccer 03 Green (VA) Finalists: Vienna Youth Soccer Vipers White (VA)

Premier Bronze West (8v8) Champions: BRYC Bees (VA)
Finalists: Gunston Premier Black (VA)


 

U-13B

Virginia Cup
Champions: FCV Ashburn Legends 02 Gold (VA) Finalists: Reston Cyclones (VA)

Premier Gold
Champions: Stafford Soccer Revolution 02 Blue (VA)
Finalists: New River United 2002 Blue (VA)

Premier Silver
Champions: Gunston SC Elite (VA)
Finalists: Lee Mt. Vernon SC Patriots White 02 (VA)

Premier Bronze
Champions: SAM Soccer Phantoms (MD)
Finalists: Stars United SC 02/03 Premier (PA)


 

U-14B

Virginia Cup
Champions: McLean Youth Soccer 01 Green (VA) Finalists: Stars United 01/02 Elite (PA)

Premier Gold
Champions: Loudoun Soccer 01 Black (VA) Finalists: SYSA Elite Black 01 Blackhawks (VA)

Premier Silver
Champions: Evergreen FC 01 (VA) Finalists: Arlington Rangers Blue (VA)

Premier Bronze
Champions: Stars United SC 01/02 Premier (PA) Finalists: Gunston SC Elite White 01 (VA)U-15B

Premier Gold
Champions: VSA Elite 00 (VA)
Finalists: Stars United SC 00/01 (PA)

Premier Silver
Champions: Lee Mt. Vernon SC Patriots Red (VA) Finalists: Rancocas Valley SC Red Devils (NJ)

Premier Bronze
Champions: Mountaineer United Celtic (WV)
Finalists: Arlington United Black (VA)


 

U-16B

Virginia Cup
Champions: Vienna Youth Soccer Elite Red (VA) Finalists: Arlington Eagles White (VA)

Premier Gold
Champions: Prince William Courage 99 White (VA) Finalists: Herndon Youth Soccer Inferno (VA)

Premier Silver
Champions: Burke AC United (VA) Finalists: Arlington Soccer FCA (VA)

Premier Bronze
Champions: FC Virginia United 99 (VA) Finalists: SYC Cyclones Black 99 (VA)


 

U-19B

Virginia Cup
Champions: Annandale United FC 98 Red (VA)
Finalists: Le Sprint de Sherbrooke (CND)

Premier Gold
Champions: Knights FC (MD)
Finalists: Chambersburg YSA Blue (PA)

About the Author